בחירת שם לתינוק החדש


3 בינואר 2019 Facebook Twitter LinkedIn Google+ כלליבחירת שם עבור התינוק החדש והיקר, היא אחת ההחלטות הגדולות והחשובות שעומדת בפני ההורים החדשים.  הם מחפשים השראה ורעיונות במקומות שונים.

מחקרים מראים כי מעל 70% מהאנשים מאמינים שאנשים נשפטים על פי השם שלהם.

בחירת השם היא איננה משימה פשוטה. קצת סטטיסטיקה –  53% מההורים הודו שהיה להם קשה להחליט על השם של התינוק שלהם. ל 45% מהאנשים יש שם מיוחד בו הם משתמשים לקרוא לילדם.

מה עושים כאשר ישנה מחלוקת בין בני הזוג בנוגע לשם?

החלום שלי היה לקרוא לתינוקת שלי בשם 'יהב'. האיש שלי הטיל וטו על השם הזה מיד אחרי הלידה.  היה לו חשוב שבחירת השם תהיה הדדית.       בעודי מחפשת אפשרויות נוספות לשמות למדתי גם כי 35% מאמהות נוטות לבחור שמות המתייחסים למישהו מהמשפחה או נועדו להזכיר או לכבד קרוב מהמשפחה.

אני חושבת שאחד החלקים הכי מלחיצים של הריון בריא לחלוטין הוא לבחור את שם התינוק. זה השם שאותו אתה תקרא לבנך במשך כל חייו. זה יכול גם להשפיע על הדרך שבה אנשים יתייחסו אליו, או את הדרך שבה הוא יקבלה עבודה או יתקדם בחיים.                      אני יכולה להעיד שאני אישית הייתי מאוד עצבנית בתהליך קבלת הבחירה הנכונה עבורנו. ברור כי עבור כל אדם וזוג תהליך הבחירה הוא קצת שונה, בדיוק כמו ההיגיון מאחורי זה.

בעודי מתאמצת למצוא שם חדש וכזה שישכנע את ה’אבא לעתיד’, נתקלתי בעצה הכי הנפלאה בעניין בחירת שמות, ואם אתה מתקשה בבחירת שם עבור התינוק שלך אני מקווה שעצה זו תעזור לך או אולי פשוט תתן לך כיוון מחשבה חדש.   והנה העצה שקיבלתי:

חשוב לזכור כי אין שם אחד שיכול אי פעם למלא את כל הצרכים האפשריים והרצונות שיש לנו! אנו רוצים שם שיהיה מתוחכם וישמע חכם ויעיד על חכמה.  אנו גם רוצים שהשם יהיה יפה ושזה יהיה שם שהם יוכלו לשאת איתם בגאווה כל חייהם.

באופן כללי, אני מרגישה שיש כל כך הרבה לחץ על הורים כדי למצוא את ה'שם המושלם' בימינו. אני מקווה שהטיפ הקטן הזה יוסיף עוד פן בסיעור המוחות שלכם ובחיפוש שלכם עבור השם המתאים ביותר לתינוקכם.  אני מאחלת לכם הצלחה רבה בהמשך ההריון ושיהיה במזל טוב! ואם אתם רוצים להוסיף פה עוד כמה מהשמות האהובים עליכם ולתת לאחרים להנות מהם ולקבל עוד רעיונות לשמות – לכו על זה!

הערות \ תגובות